Hakkımızda

İMSA MERMER

1986 yılında kurulan İMSA MERMER, organizasyon yapısı, üretim teknolojisi, genç ve dinamik yönetim ekibi ile birçok ülkede gerçekleştirilen yüzlerce projeye yüksek kaliteli ürünler sunan mermer sektörünün önde gelen firmalarından biridir.

Kuruluşunun ilk yıllarında inşaat, hafriyat, ithalat ve ihracat işleriyle iştigal etmekte iken 2008 yılında daha fazla madencilik alanında yatırımlara başlayarak mermer sektörüne giriş yapan, amatör ruhun heyecanını kaybetmeden kurumsallaşan, profesyonelleşirken, esnaf olma erdemini unutmayan, uluslararası pazarda emin adımlarla ilerlerken iç piyasada da akılcı hedeflere ulaşan bir aile şirketidir. Ayrıca, İmsa Mermer en doğru mermer yataklarını bulan, çalıştırdığı ocaklardaki verim ve yükselen satış grafiği ile marka haline gelen uluslararası bir AR-GE firmasıdır.

Antalya, Burdur, Isparta ve Muğla bölgelerinde 40’ın üzerinde mermer ocağı ruhsatına sahip olan İMSA MERMER, Antalya bölgesinde Saklıkent’te bulunan kendi ocaklarında ham blok mermer üretmektedir. İMSA MERMER Antalya Organize Sanayi Bölgesinde kendi fabrikasında da “plaka mermer” ve “ebatlı mermer” üretimi yapmakta, yatırım yaparak ve yeni makine satın alarak üretim kapasitesini her yıl artırmaktadır.

Bu 40 maden ruhsatından 14’üne işletme izni verilmiştir. Bu ruhsatların bir kısmı şirketimiz tarafından, bir kısmı da kiracılarımız tarafından işletilmektedir.

Isparta’da 3 Ottoman Bej mermer ocağı
Antalya’da 3 New Ottoman mermer ocağı
Burdur’da 1 Bej mermer ocağı

Antalya ve Burdur’da 3 adet gri mermer ocağı

1 Kireçtaşı (Lime Stone) ocağı
2 Manganez madeni
1 Krom madeni

GÖREVİMİZ

Ülke ekonomisine katkı sağlayarak, müşteri memnuniyeti odaklı ve kaliteli üretim yapmak, yatırıma, yeniliğe ve gelişmelere açık bir firma olmaktır.

İLKELERİMİZ

Ahlaki değerleri iş ve ticaret hayatında vazgeçilmez kabul ediyor, “ÖNCE İNSAN, ÖNCE ÇEVRE” anlayışıyla yatırım ve üretimlerimizi planlıyoruz.

İş sağlığı ve güvenliği, çevre bilinci, tasarruf ve kalite vazgeçilmez ilkelerimizdir.

SORUMLULUKLARIMIZ

Kurulduğumuz günden bu yana sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde insana ve çevreye en yüksek önemi veriyor, insana ve çevreye yatırım yapan modern yönetim ilkesini benimsiyoruz.